22 kwietnia 2017 roku odbył się powiatowy konkurs czytelniczy, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna i Zespół Szkół w Sadlinkach.  W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół powiatu kwidzyńskiego. Drużyny w pierwszej części pisały test ze znajomości książki pt. „Tajemnica gwiezdnego jeziora” A. Stelmaszyk a następnie prezentowane były filmy nagrane przez uczestników.

W drugiej części odbyło się spotkanie z p. A. Stelmaszyk  autorką  poczytnych książek dla dzieci i młodzieży, jak choćby seria dla dzieci- Już czytam, „Tomuś Orkiszek i partnerzy”,oraz dla młodzieży- „Kroniki Archeo”, „Koalicja szpiegów” i wielu innych. Wszystkie te książki można wypożyczyć w naszej bibliotece.

Pani Agnieszka opowiadała o swoim życiu, warsztacie pisarskim, przygodach w tracie licznych podróży a także o swoich inspiracjach twórczych. W czasie spotkania padało wiele pytań, na które pisarka chętnie odpowiadała. Zarażała wszystkich miłością do książek, ale także zamiłowaniem do podróży. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Po spotkaniu pisarka podpisywała swoje książki.