W dniu 25 maja 2018 roku biblioteka zorganizowała wyjazd dla uczniów klasy 7 SP w Sadlinkach  na spotkanie z pisarką dla dzieci i młodzieży Joanną Fabicką. Głównym organizatorem spotkania była Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie.

Pani Joanna z wykształcenia jest filmoznawcą. Pracowała jako montażystka (m.in. nominowanego do Oskara filmu „Męska sprawa”). Młodzieży znana jest przede wszystkim z cyklu książek   o zakompleksionym nastolatku  Rudolfie Gąbczaku i jego dysfunkcyjnej rodzinie. W ciekawy i humorystyczny sposób przedstawiła głównego bohatera. Uczestnikom przeczytała najzabawniejsze fragmenty ze swoich książek. Bardzo dużo i niezwykle ciekawie opowiadała również o swojej powieści „#me” dotyczącej dojrzewania, współuzależnienia, miłości i samotności. Spotkanie z Joanną Fabicką było dla uczniów wspaniałym przeżyciem.