Z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, po raz ósmy odbyła się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy polskie nowele stanowiące kanon naszej literatury.

Prezydent RP Andrzej Duda w specjalnym lisice napisał:

„Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii” 

W Sadlinkach głównymi  lekturami były „Katarynka” Bolesława Prusa oraz „Dym” Marii Konopnickiej. Narodowe Czytanie zostało przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadlinkach oraz Fundację „Delta” w ramach realizacji projektu „Przymierze pokoleń”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz gminy, seniorzy, pracownicy oświaty, mieszkańcy gminy oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sadlinkach. Z okazji Narodowego Czytania” została przygotowana okolicznościowa pieczęć, którą stemplowane były książki oraz okolicznościowy tort. Każdy uczestnik spotkania otrzymał na pamiątkę książkę.


Powrót do listy

Nowości Książkowe

Współpracujemy

Licznik odwiedzin 11518