Gminna Biblioteka Publiczna w Sadlinkach otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Instytutu Książki

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”.

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Biblioteka otrzymała dofinansowanie w kwocie 29 959zł.  Wkład własny biblioteki wynosi 4 609 zł, tj. 15,38% całkowitej kwoty wydatków na realizację zadania.

Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” jest szóstą edycją programu, poprzednie zrealizowano w latach 2012, 2013, 2015, 2016 oraz 2017. Nazwa programu nawiązuje do obchodzonego w pierwszym roku realizacji programu ustanowionego przez Sejm RP Roku Józefa Ignacego Kraszewskiego.

O dofinansowanie w ramach programu mogły ubiegać się samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury.