Gminna Biblioteka Publiczna w Sadlinkach uczestniczy w projekcie „Sieć na Kulturę” w podregionie starogardzkim, realizowanym przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

Głównym celem projektów „Sieć na kulturę” jest:

• Podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych
  • Rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć
  • Wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów

Zajęcia będą odbywać się w wersji Online. Przeszkoleni bibliotekarze wspólnie z trenerem zapewnią uczniom dostęp do forum wymiany wiedzy i doświadczeń.  Tematem szkoleń będzie „Bezpieczne zachowania w sieci”.  Internet przynosi wiele korzyści, ale niesie za sobą również wiele zagrożeń. W obecnej sytuacji dzieci spędzają wiele czasu  w sieci. Poprzez te zajęcia chcemy wspólnie zastanowić się, jak możemy pomóc dziecku mądrze korzystać z Internetu. W ramach tych zajęć dzieci i młodzież poznają pojęcia Phishing, „bańka filtrująca” itp. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z Internetu i w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze.