Biblioteka NarodowaGminna Biblioteka Publiczna w Sadlinkach otrzymała w 2013 dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych w roku 2013 w wysokości 2.600 PLN. Program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzony jest przez Bibliotekę Narodową w  Warszawie.

Celem programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym księgozbiorów dla dzieci i młodzieży. W ramach dotacji biblioteka może nabywać każdą publikację, która ukazała się drukiem lub na innym nośniku  dostępną na rynku księgarskim, niezależnie, czy jest to pierwsze wydanie czy wznowienie, a także niezależnie od roku wydania. Ze środków dotacji nie można kupować czasopism, programów i gier komputerowych, filmów i nagrań muzycznych, dokumentów ikonograficznych, kolekcji historycznych pozyskiwanych od osób prywatnych lub z innych instytucji, a także książek i innych dokumentów dostępnych na rynku antykwarycznym. Minimum jedna trzecia kwot dotacji przyznanych poszczególnym bibliotekom, jest przeznaczona na nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży.

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadlinkach dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymywała również w latach 2005-2012. Zakupiono  1611 woluminów na kwotę ponad trzydzieści tysięcy PLN.


 

Nowości Książkowe

Współpracujemy

Licznik odwiedzin 11373